APIE KOLUMBIJOS ARABIKĄ

Kava AROMA PLATINUM yra praturtinta Kolumbijos arabika, kurią vertina viso pasaulio kavos mėgėjai. Kolumbijoje auganti arabikosrūšies kava garsėja aukšta kokybe ir unikaliu skoniu, kurį lemia aukštikalnių klimatas ir dirva.Tai kava, kuri neabejotinai pripildys jūsų dieną išskirtinėmis malonumo akimirkomis.

 

Kolumbietiška arabika mūsų namuose

Tolimojoje Pietų Amerikoje esanti Kolumbija apsupta Andų kalnais, Ramiuoju vandenynu ir Karibų jūra, žavi ne tik įspūdingu kraštovaizdžiu. Dėl aukščių skirtumo šalyje pastebimi dideli temperatūrų svyravimai, kurie lemia ten klestinčių augalų įvairovę. Ten taip pat paplitę ir labai vertinami kavamedžiai. Kolumbija trečia didžiausia kavos eksportuotoja pasaulyje. Per metus iš šio regiono išgabenama net 10 milijonų kavos maišų. Lietuvos parduotuves pupelės iš šios egzotiškos šalies pasiekia  mėgstamos kavos AROMA PLATINUM pavidalu.

 

Išskirtinį skonį suteikia ir mikroklimatas

Kolumbijoje auginama arabika, pasižymi turtingu ir intensyviu skoniu, tad iš šios rūšies pupelių paruošta kava dažniausiai būna gana stipri, tačiau turinti tropinių vaisių, vanilės, karamelės arba šokolado poskonį. Išskirtiniam skoniui didelę įtaką daro susidaręs mikroklimatas, temperatūrų svyravimai, tad kiekviename regione galima paragauti vis kitokios čia išaugintos kavos. Dauguma ūkininkų pabrėžia, kad kavos pupelės, augančios 1500 metrų aukštyje, pasižymi išskirtine kokybe. Ypatingas ir vietinių gyventojų kolumbietiškos kavos paruošimo būdas – ji gardinama dideliu kiekiu cukraus, geriama itin mažais kiekiais, o vietinių vadinama „tinto“.

 

Išsaugotos tradicijos

Kolumbietiška kava – aukštos kokybės produktas, o ją auginantys ir parduodantys ūkininkai atstovauja iš kartos į kartą perduodamas kavos auginimo tradicijas. Dauguma jų turi savo nuosavus, mažus ūkius, taip pat įrangą kavai apdirbti. 

Kavos pupelės panašios į vyšnias – jas supa minkštimas, kuris suteikia papildomo skonio.  Kavos derlius nuimamas tik tam tikru metu, dažniausiai antroje dienos pusėje ir  apdirbamas „šlapiuoju būdu“. Naudojant šį metodą, vaisiai suspaudžiami ir pašalinamas aplink pupeles esantis minkštimas. Tada jos pamerkiamos į vandenį ir paliekamos vienai arba dviem dienom  fermentuotis. Po šio proceso jos nuplaunamos ir džiovinamos mechanizuotai arba saulėje. Pagaliau lukštenimo mašina pašalina plonąjį apvalkalą nuo žalios kavos pupelės. Šis kavos pupelių apdirbimo būdas suteikia galimybę vartotojams pateikti tik itin kokybišką produktą. Kava AROMA PLATINUM – tikros kolumbietiškos arabikos pavyzdys, kuriuo mėgautis galima ne tik tolimojoje Kolumbijoje.